Teams and fixtures for WICB Women's League

Full list of players and fixtures for the West Indies Cricket Board's Women's League 50-over tournament to be played in St Vincent. All matches start at 10 am.
Zone A: Jamaica, Barbados, St Lucia, Dominica
Zone B: Trinidad and Tobago, Guyana, St Vincent and the Grenadines, Grenada

Jamaica: Stafanie Taylor (captain), Shanel Daley (vice captain), Abbiegaye Hendricks, Chedean Nation, Chinelle Henry, Roshana Outar, Karla Cohen, Jodian Morgan, Tameka Sanford, Vanessa Watts, Venesha Quarrie, Alecia Bookal, Peta-gaye Hanson
Barbados: Shakera Selman (captain), Danielle Small (vice captain), Pam Lavine, Kycia Knight, Kyshonna Knight, Charlene Taitt, Shaquana Quintyne, Aneka White, Kelia Elliott, Shamelia Connell, Hayley Matthews, Kyann Maynard, Reshelle Griffith, Isha Forte
Dominica: Shanita Graham (captain), Pearl Ettienne (vice captain), Tiffany Graham, Joslyn Ferrol, Annie Durand, Tycia Noel, Rosailia Registe, Junica Valentine, Porsha Burton, Keana Francis, Deborah Frederick, Josian Carbin, Annicia Benjamin, Kimara Sabaroche
St Lucia: Phillipa Eudovic (captain), Roylin Cooper (vice captain), Swayline Williams, Tara Lewis, Heidi Sandiford, Yasmin St Ange, Varena Felecien, Shameka Abraham, Naralie Cooper, Maria David, Pauline Francis, Marlene Preville, Genella Rodgers, Ashlene Edwards

Grenada: Afy Fletcher (captain), Debbie-Ann George (vice captain), Akera Peters, Aria Fortune, Susan Redhead, Lydia Edgar, Marilyn Ettienne, Rackel Williamns, Afya Campbell, Anisha Thomas, Marilyn Nelson, Helen Hunte, Judy Fletcher, Andrea Peters
St Vincent and the Grenadines: Cordel Jack (captain), Phernel Charles (vice captain), Juliana Nero, Roshelle John, Sheree-Ann John, Melissa Bellingy, Samantha Lynch, Shanome Clarke, Clea Hoyte, Nicole Samuel, Terisha Lavia, Camille Garrick, Mishka George,  Anesha Williams
Guyana: Shemaine Campbell (captain), Tremayne Smartt (vice captain), Erva Giddings, June Ogle-Thomas, Melanie Henry, Onika Wallerson, Abena Parker, Zaheeda Samdally, Tracey Miller, Joanna van Sertima, Subrina Munroe, Nikita Toney, Shinead Emerson, Prudence Williams
Trinidad and Tobago: Anisa Mohammed (captain), Kirbyina Alexander (vice captain), Alisa Mohammed, Whitney Cudjoe, Devika Singh, Shenelle Lord, Britney Cooper, Stacy-Ann King, Melissa Sandy, Gaitri Seetahal, Jerveena Pollucksingh, Janelle Samuel, Nicole George, Jovankha Simon

Match schedule

Thursday, August 12
Jamaica v Barbados at Arnos Vale 1
St Lucia v Dominica at Stubbs
Trinidad and Tobago v Guyana at Sion Hill
St Vincent and Grenadines v Grenada at Arnos Vale 2

Friday, August 13
Jamaica v St Lucia at Sion Hill
Barbados v Dominica at Arnos Vale 2
Trinidad and Tobago v St Vincent and the Grenadines at Arnos Vale 1
Guyana v Grenada at Stubbs

Sunday, August 15
Dominica v Jamaica at Stubbs
St Lucia v Barbados at Arnos Vale 2
Grenada v Trinidad and Tobago at Sion Hill
Guyana v St Vincent and the Grenadines at Arnos Vale 1

Monday, August 16
Semi-final 1: 1st of Zone A v 2nd of Zone B at Arnos Vale 2
Semi-final 2: 1st of Zone B v 2nd of Zone A at Arnos Vale 1
Play-off 1: 3rd of Zone A v 4th of Zone B at Stubbs
Play-off 2: 4th of Zone A v 3rd of Zone B at Sion Hill

Wednesday, August 18
Final: Winners of semi-final 1 v Winners of semi-final 2 at Arnos Vale 1
3rd place play-off: Losers of semi-final v Losers of semi-final 2 at Stubbs
Winners of play-off 1 v Winners of play-off 2 at Arnos Vale 1
Losers of play-off 1 v Losers of play-off 2 at Sion Hill